Jak zorganizować idealne wesele?

Jak zorganizować idealne wesele?

Idealne wesele to marzenie każdej przyszłej panny młodej. Dla jednych będzie to huczna biesiada do białego rana, dla innych kameralne przyjęcie dla najbliższej rodziny. Zarówno i w jednym i w drugim przypadku trzeba jednak przemyśleć kilka rzeczy i przygotować sobie plan działania. Zatem do dzieła!

Czego potrzebujesz, żeby zorganizować idealne przyjęcie weselne?

Zrób listę gości. Wpisz na nią rodzinę i przyjaciół zarówno ze swojej strony, jak i ze strony małżonka. Dobrym pomysłem będzie zaznaczenie, ile jest dzieci i w jakim są wieku – to pomoże Wam już na starcie w podliczeniu, ile dań dla dzieci będziecie potrzebowali oraz jak kształtują się koszta.

Zaplanuj usadzenie gości. Spójrz na listę. Goście będą się najlepiej bawić w gronie, które najlepiej zna. Jeśli rodzina z obu stron dopiero się spotyka pierwszy raz, lepiej rozłóż gości na zasadzie: stół 1 = rodzina panny młodej, stół 2 = rodzina pana młodego, stół 3 = przyjaciele etc.

Dobrze przemyśl jedzenie. Sprawdzone menu to podstawa. Z jednej strony praktycznie każdy zje rosół i schabowego, z drugiej strony czasami warto zaskoczyć jakimś daniem nietypowym – dla smaku i podkreślenia wyjątkowości wieczoru. Nie zapominaj o przystawkach – powinny być idealne do podjadania, dobrze się tu sprawdzą np. kąski z kurczaka z dipem czosnkowym.

Organizacja własnego ślubu i wesela to ogromna frajda, jednak nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Do wyżej wymienionych punktów dochodzą jeszcze dekoracje, zespół weselny (a może DJ?)… Jeśli czujesz, że Cię to przerasta lub po prostu chcesz, aby Twój dzień był naprawdę wyjątkowy – skontaktuj się z nami. Zatroszczymy się o odpowiednią oprawę i niezbędne elementy. Wszystko po to, abyście mogli skupić się wyłącznie na sobie i zaproszonych gościach.