Dobra sala weselna to sukces na udane wesele

Dobra sala weselna to sukces na udane wesele

Wiele młodych par myśląc o weselu idealnym najbardziej skupia się na detalach. Z jednej strony racja, ale z drugiej nie mniej istotne jest miejsce, czyli sala bankietowa, w której zabawa weselna będzie trwała całą noc. Jak zatem wybrać dobrą salę weselną?

Zrób listę pobliskich sal bankietowych. Weź pod uwagę odległość od kościoła do sali weselnej, przelicz czas dojazdu. Dłuższa podróż może być nużąca dla gości, którzy już na początku wesela będą głodni i zniecierpliwieni.

Zrób wizję lokalną. Przyjedź na salę weselną, najlepiej na kilka godzin przed czyimś zaplanowanym weselem. Zobaczysz, jak wygląda ustawienie stołów, dekoracje, miejsce do tańczenia i na zespół. Porozmawiaj z właścicielem sali, niech opowie o możliwych konfiguracjach. Powiedz o swoich życzeniach i sprawdź, na ile właściciel jest w stanie pójść na ustępstwa. Przecież to Twój wymarzony wieczór!

Czy sala weselna zajmuje się organizacją wesel? Zapytaj o to koniecznie! Taka możliwość zdejmuje z Ciebie wiele rzeczy, o których Ty możesz zapomnieć. Właściciel sali z pewnością współpracuje z polecanym zespołem weselnym, wodzirejem, może nawet jest w stanie zorganizować stół wiejski czy barmana i barek z alkoholami. Możliwości jest naprawdę wiele!

Dopytaj o menu. Każda sala weselna dysponuje własną kuchnią i jest w stanie zaoferować co najmniej kilka wariantów menu. Nie decyduj się od razu na najtańszą ofertę. Weź pod uwagę, ilu będzie gości oraz na jak długo przewidujesz zabawę weselną (to jest też często uzależnione od umowy z zespołem weselnym). Czy w ramach menu część przystawek może być np. wegetariańska? Z pewnością będzie to miły ukłon w stronę Twoich gości.