Co zrobić, żeby oczepiny nie były nudne?

Co zrobić, żeby oczepiny nie były nudne?

Oczepiny to jeden z ważniejszych punktów każdego wesela. Jedni za nimi przepadają, inni tylko czekają na okazję, żeby uciec z sali weselnej i zaszyć się gdzieś w kącie. Co zrobić, żeby oczepiny były fajne? Jakie zabawy wybrać?

Spotkaj się i porozmawiaj z zespołem weselnym. Praktycznie każdy zespół prowadzi oczepiny i ma gotową, własną “listę przebojów”. Zapytaj, co najczęściej wybierają inne pary młode, a co ich zdaniem najlepiej się sprawdza. Możesz też wcześniej odwiedzić stronę internetową wybranego zespołu czy też obejrzeć jej filmiki na YouTube z zabaw oczepinowych.

Zrób własną listę pomysłów na oczepiny. To Twoje wesele, zastanów się więc, jakie zabawy oczepinowe podobają Ci się bardziej, a jakie mniej. Pamiętaj, że Ty również będziesz w nich uczestniczyć, co nie znaczy, że za każdym razem będziesz odgrywać pierwszą rolę.

Weź pod uwagę charakter swoich gości. Jeśli wiesz, że większość Twoich gości weselnych to urodzeni biesiadnicy, zapewnij im dobrą zabawę oczepinową. Jeśli sala bankietowa na to pozwala, warto wybrać te zabawy, które mobilizują do ruchu i wysiłku. Świetnie sprawdzi się królewska karoca, zabawa w ZOO, taneczne kalambury, czy jakiekolwiek zabawy drużynowe, np. zabawa w orkiestrę, czy sztafetę.

Wolisz spokojniejsze zabawy? W takim razie punktem obowiązkowym o północy będzie zabawa w rzucanie krawatem i welonem. Ale to nie koniec. Olbrzymią popularnością cieszy się również zabawa w test zgodności (kto będzie zmywał naczynia? I tu panna młoda i pan młody podnosi do góry tabliczkę z odpowiednim napisem: ja lub ona/on).

Oczepiny to jednak nie wszystko. Nie zapominaj o ogólnej biesiadzie za stołami w trakcie wesela. Znakomicie sprawdzą się tutaj piosenki, przyśpiewki, a nawet i zabawa w “jedzie pociąg z daleka”.